MobilID

Проект: “MobilID – мобилна идентичност и междукултурен диалог”, разработен и изпълняван от мрежа от училища от Холандия, Франция, Италия, Словения, Турция и Португалия по европейската програма “Коменски” (1.10.2007 г. – 31.07.2009 г.).

Цел на проекта: Сътрудничество между учителите за задълбочаване на познанията на учениците за европейското гражданство. MobilID означава “Мобилна идентичност и междукултурен диалог”. Основната тема е “Да срещнем Значимия друг” – базирана на реалната среда, в която детето израства: от семейните ценности към квартала, класа, общността, региона, нацията, Европа и света.  Ударението пада върху личностното развитие на детето, гражданските умения и гъвкавостта, които са му необходими за сътрудничеството с други хора от различна култура, различни по пол, раса и възможности, за да може да бъде достатъчно мобилно за своето бъдеще в Европа, за да може да споделя различни реалности, начини на общуване и загриженост за околната среда. Чрез виртуална географска мобилност и общо историческо съзнание учениците постигат междукултурен общ поглед и дават своите свидетелства в Elos-портфолио (ELOS – Европа като учебна среда в училищата). Изучава се прилагането на възможностите на Web 2.0 в образованието.

Резултати: Създаване и разпространение на полезен учебен модул с отворен код  на тема

“Европейско гражданство и междукултурен диалог” – в дигитална форма на платформата

moodle. Създадени са блог, проектно уеб-пространство и електронно списание за проекта MobilID.

Координатор: Анелия Димитрова

клип 1

клип 2

Последни публикации

ЗАПИСВАНЕ НА УЧЕНИЦИТЕ В VІІІ КЛАС НА ПЪРВО КЛАСИРАНЕ

Място на записване: етаж 1, зала „Евроклуб“

Работното време на комисията е от 8:00 часа до 17:00 часа.

При записването в ГПЧЕ „Йордан Радичков“ се изискава представяне на оригинал на свидетелство за основно образование.

Записване след първо класиране:  14 – 16 юли 2020 г.

14.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 14.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Таня Миланова Пенка Милушева
Сашка Петкова Кристина Божидарова
Милена Ружева Валентина Александрова
15.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 15.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Пенка Милушева Таня Миланова
Кристина Божидарова Сашка Петкова
Валентина Александрова Милена Ружева
16.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 16.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Таня Миланова Пенка Милушева
Сашка Петкова Кристина Божидарова
Милена Ружева Валентина Йорданова

Записване след второ класиране: 21 – 22 юли 2020 г.

21.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 21.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Николай Вачев Петър Петров
22.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 22.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Петър Петров Николай Вачев

Записване след трето класиране: 30  юли 2020 г.

30.07.2020 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 30.07.2020 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Сашка Петкова Сашка Петкова
  1. Клуб „Млади възрожденци“ в ГПЧЕ Вашият коментар
  2. Първи в първото издание на „Пътят към познанието“ Вашият коментар
  3. „Училище – Вселена“ – документален филм за 50-годишния юбилей на ГПЧЕ „Йордан Радичков“ – Видин Вашият коментар
  4. ТЪРЖЕСТВЕНО ИЗПРАЩАНЕ и ВРЪЧВАНЕ НА ДИПЛОМИТЕ на ВИПУСК 2020 Вашият коментар
  5. Честит 24 май – Ден на българската просвета и култура и славянската писменост Вашият коментар
  6. Творби на ученици от ГПЧЕ „Йордан Радичков“ по случай 24 май – Ден на българската просвета Вашият коментар
  7. ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Вашият коментар
  8. 9 май – Ден на Европа Вашият коментар
  9. ДЪРЖАВЕН ПЛАН-ПРИЕМ СЛЕД ЗАВЪРШЕНО ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА УЧЕБНАТА 2020/2021 ГОДИНА Вашият коментар