Ксенофобия

Проект "Ксенофобия"

През есента на 2008 год. в ГПЧЕ се събраха учители и ученици от 5 страни, за да се научат как да преодоляват натрупаните подозрения към другите народи и страха от непознатото. Чрез разнообразни дейности като дискусии, рисуване, танци, пиеси, учениците показаха, че независимо дали са от Полша, Португалия, Румъния, Турция или България, те всичките слушат една музика, имат сходни проблеми с родители и учители, вълнуват се от еднакви неща.

През пролетта на 2009год. група ученици от ГПЧЕ посети град Мрагово в Полша и приятелствата, чиито основи бяха поставени тук укрепнаха и беше много трогателно да бъдеш свидетел на сълзите, които се лееха от очите на новите приятели.

Последва среща в Португалия, а през май 2010 ни чакат нашите приятели в Турция.

Приятелство за цял живот –  каква по-голяма оценка и по-добър резултат за успеха на един проект.

 

От 17 май до 23 май група от 7 ученици и 2 ръководители посети град Самсун, Турция.

Незабравими ще останат срещите в турското училище, разходката с корабче по Босфора, тръпката да влезеш в "Св. София" и много други вълнуващи събития.

Сега вече Турция, Португалия, Полша и Румъния ще означават повече от географски понятия – те са местата, където живеят нашите приятели.

Последни публикации

СТАРТИРА ЗАПИСВАНЕТО НА УЧЕНИЦИТЕ В VІІІ КЛАС НА ПЪРВО КЛАСИРАНЕ

Място на записване: етаж 1, зала „Евроклуб“

График и работно време на комисията за записване на учениците за трите етапа на класиране:

Работното време на комисията е от 8:00 часа до 17:00 часа без прекъсване в делничните дни при следния график:

Първо класиране

За периода 12 – 16 юли 2019 г.

12.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 12.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Ваня Симеонова Сашка Гергова
Гергана Герасимова Вержиния Василева
Елена Матеева Иванка Цветкова
15.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 15.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Вержиния Василева Ваня Симеонова
Атанас Ничев Петър Петров
Елена Матеева
16.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 16.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Ваня Симеонова Елена Матеева
Вержиния Василева Валентина Йорданова

Второ класиране

 За периода 19 – 22 юли 2019 г.

19.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 19.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Наталия Василева Красимира Аристотелова
22.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 22.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Кристина Божидарова Петър Петров

Трето класиране

За периода 31 юли 2019 г.

31.07.2019 г. от 8:00 ч. до 12:30 ч. 31.07.2019 г. от 12:30 ч. до 17:00 ч.
Валентина Йорданова Таня Миланова
  1. Списък на учебниците за учебната 2019-2020 година Вашият коментар
  2. Изключителен успех на лекоатлетите на ГПЧЕ „Йордан Радичков“ Вашият коментар
  3. НА ДОБЪР ЧАС, ВИПУСК 2019! Вашият коментар
  4. ТРЕТО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНИЯ КРЪГ НА СЪСТЕЗАНИЕТО ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИК „ЛИНГВИСТИЧНО КЕНГУРУ“ Вашият коментар
  5. Връчване на дипломите на ВИПУСК 2019 Вашият коментар
  6. Първата национална награда за стихотворение на БОГ Е ЛЮБОВ грабна Габриела Атанасова Ничева от XIА клас в ГПЧЕ „Йордан Радичков“ Вашият коментар
  7. Конкурс за есе на тема „Съдът през моите очи“ Вашият коментар
  8. Конкурс на ВСС за есе на тема: „Откровено за съдебната власт“ Вашият коментар
  9. Комедия от грешки Вашият коментар